Mráz pozval Trnavčanov k spolupráci na tvorbe najlepšej vízie pre Trnavu

Mráz pozval Trnavčanov k spolupráci na tvorbe najlepšej vízie pre Trnavu

Kandidát na primátora Trnavy Rastislav Mráz chce pre Trnavu pripraviť najlepšiu víziu pre rozvoj mesta. Za svoju top prioritu označil riešenie dopravy. V priebehu mája chce predstaviť svoj volebný program a tím kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva.
Trnava, 19. 4. 2018.

Mestský poslanec Rastislav Mráz zabojuje o post primátora Trnavy v nadchádzajúcich komunálnych voľbách. Na tlačovej konferencii v Trnave vyzval k spolupráci všetkých, ktorým záleží na skutočnom rozvoji Trnavy. „Mám jasnú predstavu o rozvoji mesta v jeho kľúčových oblastiach, ale zároveň si uvedomujem, že pre čo najlepšie vyriešenie problémov, ktoré trápi mesto, potrebujeme vytvoriť úzku spoluprácu s odborníkmi a občanmi,“ – vysvetlil Mráz. Pre komunikáciu s občanmi bola určená špeciálna emailová adresa nasemestto@gmail.com, na ktorú môžu občania a odborníci posielať svoje podnety a návrhy pre rozvoj mesta.

Mráz má ambíciu vytvoriť v spolupráci s odborníkmi a občanmi najlepšiu a najvyváženejšiu víziu pre Trnavu.

Ako svoje priority vyzdvihol komplexné riešenie parkovania a dopravy, ktorá je podľa neho kľúčom k zvýšeniu kvality života v meste, podporu tvorby pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou, bezpečnosť či turisticko – pútnický rozvoj mesta.

„Program, spolu s tímom, ktorý ho bude mať ambíciu napĺňať, predstavím v priebehu mája. Už dnes je ale isté, že mojou prioritou číslo jeden bude doprava,“ – skonštatoval Mráz.

Mráz sa teší na korektnú a férovú súťaž a vyslovil želanie, aby občania vo voľbách vybrali tú víziu, ktorá bude pre ich mesto tá najlepšia.
„Naša kampaň bude o slušnosti a zodpovednosti. Som presvedčený, že bez týchto kvalít nie je možné pracovať na trvalom rozvoji mesta,“- doplnil.

Na tlačovú konferenciu prišli podporiť Rastislava Mráza aj bývalí primátori Trnavy za KDH Vladimír Butko a Štefan Bošnák a taktiež predseda KDH Alojz Hlina.
„Teším sa, že KDH z vlastných radov vygenerovalo kvalitného kandidáta na primátora krajského mesta. Som pripravený mu pri jeho kandidatúre poskytnúť všetku potrebnú podporu a pomoc. Budem sa usilovať o čo najširšiu volebnú spoluprácu demokratických síl nielen v Trnave, ale v každom meste a obci. Napriek neľahkej aktuálnej politickej situácii je toto tá najlepšia cesta ako dať občanom možnosť hlasovať za kvalitných kandidátov,“ – skonštatoval predseda KDH Hlina.